Ubezpieczenie samochodu na kredyt

Na dzień dzisiejszy możesz sfinansować zakup swego pojazdu na dwa sposoby:
•    Kredyt samochodowy, gdzie bank użycza ci niskooprocentowanej pożyczki, ale będzie współposiadaczem samochodu dopóki nie spłacisz zobowiązania.
•    Kredyt na samochód, gdzie bank udziela ci pożyczki bez specjalnych warunków. Od samego początku jesteś wyłącznym właścicielem auta.
W zależności od tego, na jaki wariant kredytu się zdecydujesz, będziesz zobligowany dobrać właściwe zabezpieczenie Autocasco.

Auto z kredytem samochodowym
Jeżeli masz kredyt samochodowy, to na pewno zapisy w umowie nakładają na ciebie zobowiązanie zakupienia umowy Auto-casco. Musi ono odpowiednio zabezpieczać auto, a suma prawdopodobnego odszkodowania powinna pokryć wysokość rat, jakie zostaną do spłaty, czyli będziesz musiał dobrać umowę z szerokim zakresem.
Przy doborze odpowiedniego zabezpieczenia, zwróć uwagę przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia. Gdy pojazd jest nowiutki z salonu, masz możliwość asekurowania go na taką sumę, jaka znajduje się na fakturach. Korzystne będą też ubezpieczenia, jakie zapewnią, że w momencie utraty pojazdu w pierwszym roku polisy, uzyskasz zwrot jego ceny z dnia nabycia.
•    Zniesienie amortyzacji. Wiele ubezpieczalni uwzględnia amortyzację, nawet w sytuacji pojazdów całkiem nowych. Gdy nie chcesz dopłacać do reperacji pojazdu w razie jego zepsucia, rzetelnie przejrzyj zapisy umowy Autocasco.
•    Naprawę w ASO. Nie zawsze jest to standard, a w sytuacji, jeśli masz nowy samochód to ogromnie znaczące. Naprawianie w ASO gwarantuje utrzymanie gwarancji na pojazd a także wykonanie każdych prac zgodnie ze kanonem producenta.
•    Naprawę na częściach sygnowanych logiem producenta, bowiem to, iż wybrałeś naprawę w autoryzowanym warsztacie nie świadczy, iż do jej wykonania zostaną użyte oryginalne części. Sprawdź zapisy w dokumencie, bowiem skorzystanie z części orginalnych jest ważne w sytuacji, gdy twoje auto jest na gwarancji.
•    Stałą sumę ubezpieczenia. Kiedy będziesz mieć okazję wyboru takiej ewentualności, wskazane jest na nią zdecydować. W ten sposób w razie skasowania albo ukradnięcia samochodu, TU wypłaci ci odszkodowanie w wielkości wartości pojazdu w dniu jego nabycia.
Pamiętaj, że decydując się na ubezpieczenie będziesz musiał oznakować na niej cesję. W ten sposób w razie zniszczenia lub kradzieży pojazdu, odszkodowanie pozostanie dostarczone do banku i pokryje dalsze koszty długu.

Auto w kredycie na samochód
Jak zdecydowałeś się na kredyt na pojazd i poza samą pożyczką nie masz innych zobowiązań wobec banku, masz możliwość samodzielnie zdecydować jak ubezpieczyć swoje auto i czy w ogóle to uczynić. Nie masz żadnego wymogu, aczkolwiek wskazane jest, byś rozważył zakup Auto-casco, nawet jak pojazd nie był bardzo drogi, a twój kredyt jest mały.
Dzięki porządnie dobranej umowie AC, jeżeli utracisz pojazd w zdarzeniu drogowym bądź w wyniku kradzieży, zrealizowane przez ubezpieczalnię zadośćuczynienie, będzie mogło pokryć resztę wierzytelności w banku. Nie zostaniesz w związku z tym bez samochodu i z zadłużeniem.
Przy doborze dodatkowego ubezpieczenia, zwróć atencję szczególnie na:
•    sumę ubezpieczenia, albowiem różne ubezpieczalnie potrafią określić wartość pojazdu  na zróżnicowane sumy.
•    Naprawę w warsztacie. W sytuacji pojazdów używanych ich właściciele zazwyczaj mają do wyboru możliwość ich reperacji w warsztacie czy też na bazie kosztorysu. Jeżeli wybierzesz opcję „warsztat”, twoje auto zostanie naprawione w wybranym warsztacie bezkosztowo. Zwyczajnie po szkodzie odstawisz je do wyznaczonego przez zakład ubezpieczeń zakładu naprawczego, a później odbierzesz po naprawie. Firma ubezpieczeniowa zajmie się rozliczeniem naprawy bezpośrednio z zakładem naprawczym.