Czy można wynająć samochód zastępczy?

Zdarzają się sytuacje, w których to my jesteśmy sprawcami wypadku. Może też tak zdarzyć się, że nie otrzymamy samochodu zastępczego od ubezpieczyciela sprawcy, nawet jeśli to była jego wina. Warto zastanowić się, jakie prawa przysługują nam w takim zakresie. Każdy kto ulegnie wypadkowi komunikacyjnemu z winy osoby trzeciej, ma szansę na uzyskania auta zastępczego, jeśli nasze jest tak poważnie uszkodzone, że musimy kilka tygodni czekać na jego naprawdę.
Abyśmy mogli jednak skorzystać z takiego przywileju, musimy posiadać specjalne oświadczenie, z którego będzie jasno wynikało kto był sprawcą wypadku komunikacyjnego. Jeżeli w wydarzeniu brało udział więcej samochodów, wówczas niezbędne będzie wezwanie policji, która wyraźnie określi osobę odpowiedzialną za zaistnienie całego zdarzenia.

Ubezpieczyciele nie tak skorzy dawać auta zastępcze

Niestety, ale walka z ubezpieczycielami bywa często bardzo trudna. Przed ubezpieczonym staje wiele papierkowych spraw do załatwienia, aby mógł otrzymać odszkodowania za wypadek komunikacyjny Warto zapoznać się ze sztuczkami ubezpieczycieli, jaki stosują, aby takiego ubezpieczenia nam nie wypłacić. Kluczowa rzecz dotyczy najmu aut zastępczych. Często bywa tak, że ubezpieczyciel skraca okres uprawnionego wynajmu samochodu tylko do momentu naprawy awarii bądź udziela odmownej decyzji na prośbę o udostępnienie samochodu. Inaczej sprawa wygląda w obowiązujących przepisach. Poszkodowany nie ma obowiązku uzasadniać ubezpieczycielowi czy wykazywać, w jakim celu było mu przydatne auto tymczasowe. Warto podkreślić, że auta zastępcze nie są zarezerwowane jedynie dla wybranych. Każdy może z nich skorzystać. Nie trzeba bać się ubiegania o to prawo.
Polecamy wypożyczalnia samochodów z Ubezpieczenia w Szczecinie