Ubezpieczenie mieszkaniowe

Korzystając z udostępnianej przez nas porównywarki ubezpieczeniowej będziecie mogli Państwo zapoznać się z ofertami ubezpieczeń nieruchomości i wybrać taką polisę, która najpełniej odpowiada na Wasze potrzeby i oczekiwania.

PORÓWNAJ

CO TO JEST UBEZPIECZENIE NIERUCHOMOŚCI?

Ubezpieczenie nieruchomości dotyczy najczęściej mieszkań i domów prywatnych, choć można w ten sposób ubezpieczyć również biurowiec czy lokal użytkowy. Zalicza się je do grupy ubezpieczeń mienia. Pozwala na solidne zabezpieczenie swojego dobytku przed zdarzeniami losowymi lub przestępczym działaniem osób trzecich.

ZAKRES UBEZPIECZENIA

Najbardziej podstawowe ubezpieczenie nieruchomości, stosowane między innymi jako dodatkowe zabezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego, obejmuje swoim zakresem mury i dach nieruchomości. Można również zdecydować się na poszerzenie zakresu ubezpieczenia mieszkania czy domu. W wielu przypadkach będzie obejmowało ono swoim zakresem wszystkie elementy stałe, a nawet ruchomości znajdujące się w mieszkaniu, zgłoszone do ubezpieczyciela. Dzięki temu ochrona mienia będzie zapewniona w pełnym wymiarze.

PRZED CZYM CHRONI UBEZPIECZENIE?

Wykupując ubezpieczenie nieruchomości chronimy ją samą, jej elementy stałe na wyposażeniu oraz ewentualnie ruchomości znajdujące się w domu lub w mieszkaniu, przed:
ogniem i innymi zdarzeniami losowymi, m.in. powodzią, uderzeniem pioruna, wichurą itp.;
zniszczeniem lub uszkodzeniem nieruchomości lub jej elementów, przez osoby trzecie, np. włamywaczy czy wandali;
kradzieżą mienia.

Można zdecydować się na poszerzenie ochrony ubezpieczeniowej o konsekwencje spowodowanych szkód w mieniu, wykupując w parze z ubezpieczeniem nieruchomości również ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.