Ubezpieczenie mieszkaniowe – zabezpieczenie nieruchomości

ubezpieczenie nieruchomości SzczecinUbezpieczenie nieruchomości to ubezpieczenie domu lub mieszkania zapewnia ochronę przed uszkodzeniem lub utratą domu. Istnieją dwa rodzaje polis ubezpieczeniowych domu: bezpośrednie i rozszerzone. Pierwszy wypłaca natychmiast, drugi z opóźnieniem. Rozszerzona ochrona obejmuje również ochronę zawartości i może opłacić wymianę artykułów gospodarstwa domowego, takich jak naczynia kuchenne i odzież. Ubezpieczenie domu może pokryć rachunki za media w przypadku pożaru lub innej sytuacji awaryjnej. Jako dodatkowy bonus, prawdopodobnie zaoszczędzisz pieniądze, kupując polisę za pośrednictwem stanowego stowarzyszenia właścicieli domów. Korzystając z udostępnianej przez nas porównywarki ubezpieczeniowej będziecie mogli Państwo zapoznać się z ofertami ubezpieczeń nieruchomości i wybrać taką polisę, która najpełniej odpowiada na Wasze potrzeby i oczekiwania.

UBEZPIECZENIE NIERUCHOMOŚCI?Ubezpieczenie nieruchomości dotyczy najczęściej mieszkań i domów prywatnych, choć można w ten sposób ubezpieczyć również biurowiec czy lokal użytkowy. Zalicza się je do grupy ubezpieczeń mienia. Pozwala na solidne zabezpieczenie swojego dobytku przed zdarzeniami losowymi lub przestępczym działaniem osób trzecich.

ZAKRES UBEZPIECZENIA NIERUCHOMOŚCI

Najbardziej podstawowe ubezpieczenie nieruchomości, stosowane między innymi jako dodatkowe zabezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego, obejmuje swoim zakresem mury i dach nieruchomości. Można również zdecydować się na poszerzenie zakresu ubezpieczenia mieszkania czy domu. W wielu przypadkach będzie obejmowało ono swoim zakresem wszystkie elementy stałe, a nawet ruchomości znajdujące się w mieszkaniu, zgłoszone do ubezpieczyciela. Dzięki temu ochrona mienia będzie zapewniona w pełnym wymiarze.

PRZED CZYM CHRONI UBEZPIECZENIE NIERUCHOMOŚCI?

Wykupując ubezpieczenie nieruchomości chronimy ją samą, jej elementy stałe na wyposażeniu oraz ewentualnie ruchomości znajdujące się w domu lub w mieszkaniu, przed:
ogniem i innymi zdarzeniami losowymi, m.in. powodzią, uderzeniem pioruna, wichurą itp.;
zniszczeniem lub uszkodzeniem nieruchomości lub jej elementów, przez osoby trzecie, np. włamywaczy czy wandali;
kradzieżą mienia.

Można zdecydować się na poszerzenie ochrony ubezpieczeniowej o konsekwencje spowodowanych szkód w mieniu, wykupując w parze z ubezpieczeniem nieruchomości również ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.